Prehlásenie o prístupnosti

Webová stránka DSS Medveďov sa snaží o maximálnu prístupnosť obsahu a funkčnosť. Web stránka je v súlade so všetkými dôležitými pravidlami prístupnosti.

Veľkosť textov

Veľkosť textov v navigácii a obsahu je definovaná v percentách (%) a je možné upraviť ju pomocou štandardných nástrojov internetového prehliadača.

Štandardy

Štruktúra layoutu a obsahu je vytvorená podľa štandardu XHTML 1.1, vizuálna prezentácia pomocou kaskádových štýlov CSS2.1. Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť v nastaveniach prehliadača, pričom to neovplyvní prístupnosť web stránky.

Klávesové skratky

Pre navigačné prvky tohto webu sú použité nasledujúce klávesové skratky (tzv. accesskeys):

  • Alt + 0 - Domov
  • Alt + 1 - Kontakty
  • Alt + 2 - Prehlásenie o prístupnosti
  • Alt + 3 - Mapa stránok

Uvedené skratky sú platné pre internetový prehliadač Internet Explorer na operačnom systéme Windows, v iných prehliadačoch a operačných systémoch sa môžu klávesové skratky líšiť (napríklad pre prehliadač Mozilla Firefox(Windows):[Alt + Shift] + acceskey, (MAC OS X):[Ctrl] + acceskey, (Unix):[Ctrl + Shift] + acceskey, prehliadač Opera(Windows):[Shift + Esc] + acceskey, prehliadač Google Chrome(Windows):[Alt] + acceskey, (MAC OS X):[Ctrl] + acceskey, prehliadač Safari(MAC OS X):[Ctrl + Alt] + acceskey).

Kontakt na webmastera

Ak máte problém s prístupnosťou obsahu alebo s jeho používaním, kontaktujte nás na adrese:

webmaster@trnava-vuc.sk